CDMA (Codе Dіvіsіon Multіple Access) - це система множинного доступу із кодовим розділенням. Саме кодовим, а не частотним, що обумовлює низку переваг стандарту CDMA.

Вперше ця технологія була застосована в 50-х роках в американській військовій системі зв'язку АРС - 50, що використовувалася для організації обміну мовними повідомленнями між військовим літаком та наземними службами.

У 1993 р. компанія Qualcomm на базі технології CDMA створила стандарт ІS-95 (cdmaOne) і передала його для комерційного використання. Експлуатацію першої комерційної системи мобільного зв'язку було почато у 1995 році в Гонконгу.

На сьогоднішній день мережі CDMA розгорнуті на усіх континентах та охоплюють більш 150 млн. абонентів. Причини росту мережі CDMA зв'язку обумовлені технічними, економічними та екологічними перевагами цього стандарту.

Стандарт CDMA це:

Низькі тарифи
Одна базова станція покриває більшу територію і може обслуговувати більшу кількість абонентів, ніж базова станція інших операторів, що відповідно знижує витрати на будівництво мережі, а значить і вартість послуг для абонентів.

Бездоганна якість
Цифрова якість передачі мови - найвища з існуючих у даний час стільникових систем зв'язку.

Конфіденційність
Вбудований алгоритм кодування забезпечує повну конфіденційність розмов, гарантуючи захист Ваших переговорів від несанкціонованого доступу і прослуховування в ефірі.

Екологічна безпека
Телефони працюють, використовуючи сигнал потужністю на рівні шуму. Завдяки цьому забезпечується висока екологічна безпека для користувачів.

Для Абонента стандарт CDMA це:

  • можливість встановлення телефону з прямим міським номером;
  • висока якість зв’язку;
  • високий рівень конфіденційності та захист від несанкціонованого доступу;
  • встановлення телефону – протягом дня;
  • екологічний зв'язок.

Дізнатися про переваги технологій EVDO Rev. A и EVDO Rev.B.