Дзвінок або повідомлення про виграш

На Ваш телефон надходить дзвінок або SMS з невідомого номера з поздоровленнями про виграш грошового призу або машини? Не поспішайте радіти раптовій удачі та дзвонити по телефону «для довідок», вказаному у повідомленні. Коли ви здійснюєте вихідний дзвінок, ніякої детальної інформації про акції не звучить, вас тільки намагаються як можна довше утримати на лінії. А після дзвінка з'ясовується, що з вашого рахунку зникла значна сума.

Рекомендуємо при отримані такого SMS не передзвонювати на зазначений номер. Якщо акція дійсно існує, то в повідомленні обов'язково повинен бути вказаний організатор акції і терміни її проведення. Для посвідчення автентичності інформації зайдіть на сайт організатора. У разі надходження дзвінка дізнайтесь якомога більше інформації про акцію, а головне — де можна самому переглянути її деталі.

Прохання про допомогу

Ви приймаєте дзвінок з невідомого номера з проханням про допомогу, раптово зв'язок переривається і ви на емоціях передзвонюєте, оплачуючи розмову або навіть очікування на лінії. Не піддавайтеся на виверти зловмисників. Передзвонюйте на номер вашої дитини, чоловіка, знайомого, а не на номер з якого отримали дзвінок.

Рекомендуємо не передзвонювати, якщо дзвінок несподівано обірвався. Вартість дзвінка може бути дорожче, ніж на інші номери. Найкраща профілактика такого виду шахрайства — ваша пильність.

Спам-дзвінки

На ваш телефон безперервно надходять дзвінки, які при піднятті трубки обриваються. Таким чином шахраї не дають вам можливості скористатися телефоном. Згодом шахраї можуть вимагати грошову винагороду в обмін на працездатність вашого номера.

Рекомендуємо при виникненні подібних ситуацій

звернутися в Центр інформаційної підтримки абонентів «ІНТЕРТЕЛЕКОМ»,зателефонувавши на номер 094-50-50-750(дзвінки з мобільних номерів, тарифікуються згідно тарифів оператора зв'язку)