Пропозиція перейти за посиланням

В соціальних мережах або на телефон надходить повідомлення від невідомого відправника, в якому вам пропонується перейти за посиланням і отримати подарунок, фотографію, картинку?

Рекомендуємо не піддаватися на виверти шахраїв, ні в жодному разі не переходьте за посиланням, якщо відправник вам незнайомий. Таким чином на ваш комп'ютер або телефон можуть проникати шкідливі програми.

Паролі

Для того, що б змінити пароль вам необхідно відправити SMS на короткий номер або відправити свій пароль для підтвердження даних? Не поспішайте — це може бути шахрайством.

Рекомендуємо ніколи не повідомляти людям, яких ви не знаєте, свої паролі від електронної пошти, соціальних мереж і форумів. Не піддавайтеся на виверти зловмисників. Використовуйте при реєстрації складні паролі, які містять цифри та літери в різних регістрах. Не вказуйте в паролі персональні дані (дата народження, ПІБ, номер телефону тощо).

Соціальні мережі

Кожному хочеться «схопити удачу за хвіст». Мобільні шахраї використовують це бажання і розсилають своїм потенційним жертвам пропозиції взяти участь в акції, розіграші у соціальних мережах, електронною поштою та SMS. Або вам приходить повідомлення про те, що вас було заблоковано за незаконні дії і для зняття блокування необхідно відправити SMS. Перша реакція будь-якої людини — страх втратити свою сторінку!

Рекомендуємо бути обережними! Перевіряйте адресу соціальної мережі. Найчастіше шахраї використовують підставну адресу, яка незначно відрізняється від оригінальної, щоб заманити користувачів на шахрайський ресурс (наприклад, «vkontaktle.ua» замість «vkontakte.ua»). Спробуйте перезавантажити сторінку соціальної мережі або відкрити її в іншому браузері.

Інтернет-магазини

Хочете зробити сюрприз або здійснити покупку, але при цьому заощадити час і гроші, та замовити подарунок через інтернет? Будьте пильні, є шахраї, які діють під виглядом розкручених інтернет-магазинів. Автовідповідачі та вічливі онлайн-консультанти просять перерахувати гроші за товар завчасно, а після отримання 100% передоплати – зникають. Деякі вимагають не всю суму товару, а всього 30%, щоб не викликати підозр, а потім телефони не беруть, на пошту не відповідають.

Рекомендуємо уважно придивитися до назви, почитати відгуки про цей сайт в інтернеті і намагатися купувати товари там, де оплата буде вже після доставки. Якщо ж перерахували гроші заздалегідь, то на всяк випадок варто зробити скрін-шоти сайту і перерахування грошей. Ну, а у випадку, якщо покупка не прийшла в обумовлені терміни, то не чекати, а звертатися в поліцію. Зазвичай шахраї розповідають «легенди» про затримки посилок, переносять терміни доставки товару.

Шкідливі програми

При спробі включити комп'ютер ви виявили повідомлення, що операційна система заблокована і для відновлення її роботи і збереження всіх даних необхідно відправити SMS на вказаний номер, після чого ви отримаєте код розблокування. Таким чином, шахраї отримують гроші з вашого рахунку, не усунувши сам вірус.

Багато користуачів отримували послання при роботі в мережі, що програма вимагає оновлення, причому не тільки на комп'ютері, але й на мобільному телефоні. Але, підтвердивши завантаження, користувач, сам того не знаючи, підписується на якусь платну послугу, завантажує на свій пристрій вірус або отримує платний архів з програмою. Або зловмисники можуть запропонувати вам завантажити безкоштовний антивірус, під виглядом якого на ваш пристрій потрапить шкідлива програма.

Рекомендуємо не відправляти SMS на невідомий номер, завантажуйте нові версії браузера або антивірусного захисту виключно з офіційного сайту.